Mindannyian találkoztunk már olyan emberekkel, akikkel bárminemű találkozás eredménye: a saját magunkban való kételkedés, az önítélkezés, és általában rosszabb közérzet, mint amilyen a velük való kapcsolat előtt uralkodott bennünk. De hogyan viselkedjünk a körülöttünk élő „mérgező” emberekkel szabadságunk alatt, olyankor, amikor a családok, barátok és kollégák a szokásosnál gyakrabban találkoznak?
Íme 3 tipp! Ha ezeket alkalmazod, jól érezheted magadat és boldog lehetsz, bárki van is körülötted!
1. Minden csak egy érdekes nézőpont.
Ez a mondat varázserővel bír, ha mindenre alkalmazod, ami az életedben előforduló „mérgező” emberekre vonatkozik. Valahányszor valaki oly módon igyekszik lehúzni a körülötte lévőket, hogy akár tiltakozó, akár helyeslő reakciót akar kiváltani. A legbiztonságosabb módszer, ami biztosítja, hogy higgadt maradj, nyugodt és összeszedett, az az, ha nem reagálsz. Ahelyett, hogy visszafogod a lélegzetedet vagy tízig számolsz, vagy elviseled a másikat, mondd ezt magadnak: „Milyen érdekes nézőpont, ennek az embernek ez a nézőpontja. Milyen érdekes az én nézőpontom erről az emberről. És milyen érdekes az ő nézőpontja rólam/a társalgásunkról/a a világról.” Ez alapvetően kiemel abból a helyzetből, hogy a másik nézőpontjának a hatása alá kerülj, és béke és nyugalom terébe helyez.
2. Ha valami nehéz, az nem te vagy!
Csak mert valaki kiszívja az energiát egy beszélgetésből, egy gondolatból vagy egy buliból, az nem jelenti azt, hogy bármi, amit e személy körül érzel, tőled van. Ebből az emberből kiáradó energia és rezgés az, amit e pillanatban terjeszt maga körül. Nem te vagy! Tehát, ha te éppen boldog vagy, és amikor valaki megérkezik, hirtelen minden ok nélkül házsártos és rosszkedvű leszel, kérdezd meg magadtól: „Ez én vagyok? Vagy az én tudatosságom arról, ahonnan ez a személy működik?” És légy hajlandó elfogadni, hogy ha bármi is megakad vagy nehézzé válik világodban, nem szükségszerűen a te benned rejlő lényről van szó, hanem egyszerűen valamiről, amit te (vagy a körülötted lévők) e pillanatban érzékelsz.
3. Válassz 10 másodpercenként.
Láttad már, hogy működnek a gyerekek, és hogyan képesek egyik tevékenységükről a másikra váltani a legrövidebb időn belül, nem gondolva arra, hogy valamit hosszan csináljanak? Ha ezt a módszert alkalmazod, mely alapján 10 másodpercenként valami mást választasz, lehetséges lesz számodra, hogy igen sok heyzetben ne érezd magad érzelmileg megrekedve. Ha a körülötted lévő mérgező emberek lehúznak, ahelyett, hogy megállapítsd, hogy rossz hangulatban vagy, és hogy ez milyen kellemetlen, vagy hogy nem érzed jól magad, amikor ez az illető van melletted – e helyett kezdd el alkalmazni a 10 másodpercenként való választást. Tedd fel magadnak a kérdést: „Ha a következő 10 másodpercben én magam lennék, mit választanék?”, és e 10 másodperc elteltével ezt kérdezd magadtól: „Ha már csak 10 másodpercem lenne hátra az életemből, mit választanék?”, és e 10 másodperc után kérdezd magadtól: „Ha a következő 10 másodperc alatt valami kellemeset tehetnék, mit választanék?”. Minél gyakrabban teszel így, annál jobban magadra találsz, és ki tudja… még azt is választod talán, hogy boldog legyél!
Tessék! Senkinek nincs oka a boldogtalanságra, kivéve ha maga választja. És semmi okod nincs rá, hogy a körülötted lévő mérgező emberek hatása alá kerülj… a boldogság csak választás kérdése.
Forrás: 3 Tips for Dealing with Toxic People over the Holidays (and every other day!)
Fordította: Kaposi Luca (valaszthatsz.com)